New Tech Team

Wszystko co potrzebne, by śmiało patrzeć w przyszłość

W dniu 17 grudnia 2019 Papież Franciszek obchodził swoje urodziny. Z tej okazji uczniowie naszej szkoły postanowili wysłać Papieżowi życzenia świąteczno-urodzinowe. Pomysł był realizowany przez nauczyciela języka hiszpańskiego Pana Romana Kozara.

W drugim tygodniu stycznia otrzymaliśmy odpowiedź z Watykanu. Papież podziękował uczniom za pamięć, życzliwość i zawarł w liście przepiękną myśl - " ...Jest w nas piękno nieusuwalne, niedotykalne, nieodparte piękno, które jest rdzeniem naszego bytu."

28 Finał WOŚP 2020 to kolejna akcja Jurka Owsiaka, mająca na celu zebranie pieniędzy na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życie i zdrowia dzieci  potrzebujących różnego rodzaju operacji. Wolontariusze Technikum New Technology z drużyną New Tech 7570 oraz robotami - Forestem i Rexem włączyli się do akcji. Główna impreza tegorocznego WOŚP-u odbyła się 11 stycznia 2020 roku w Galerii Twierdza Zamość, gdzie przygotowano szereg atrakcji. Jednią z nich było nasze stoisko na którym drużynowe roboty Forest i Rex, zrobiły ogromne wrażenie na odwiedzających w tym dniu galerię przyczyniając się tym do zebrania dużej sumy pieniędzy. Każdy kto włączył się do akcji miał możliwość sterowania łazikiem marsjańskim.

15 grudnia odbył się turniej FIRST Lego League organizowany przez Technikum New Technology, Fundacje z Robotem za Rękę oraz Fundację Ale Nauczanie. Osiem drużyn wraz ze swoimi autonomicznymi robotami rywalizowały o zwycięstwo w 4 kategoriach: Teamwork, Research Project, Robot Design i Robot Game. Głównym zadaniem drużyn było zaprojektowanie, zbudowanie i zaprogramowanie robota, który musiał wykonać określone czynności, zgodnie z tematem przewodnim konkursu.

Z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodlegości,  Książnica Zamojska im. S.K. Zamoyskiego w Zamościu udostępniła księgę upamiętniającą ważne wydarzenie dla każdego Polaka. Pani Ewelina Chojnacka- Wikiera Dyrektor Technikum New Technology dokonała wpisu z życzeniami dla Ojczyzny wspominając sława Marka Grechuty " Bo wolność- to nie cel lecz szansa by spełnić najpiękniejsze sny, marzenia. Wolność - to najjaśniejsza z gwiazd, promyk słońca w gęsty las, nadzieja."

5 grudnia uczniowie klasy 1B mieli możliwość zwiedzenia Zakładu Usługowo-Produkcyjnego „RST Roztocze” w Tomaszowie Lubelskim. Jest to jeden z największych  w Polsce i czołowych w Europie producentów zamknięć przemysłowych używanych w energetyce, telekomunikacji, klimatyzacji, wentylacji oraz motoryzacji. Właściciel firmy – Rak Roman stawia na innowacyjność, której wprowadzanie gwarantuje dobrze wykwalifikowana kadra. Inżynierowie z okolicy mają tu ciekawą i rozwojową pracę.  Sprzęt jakim dysponuje firma to najnowszej generacji maszyny światowych producentów co pozwala firmie utrzymać wysoką jakość realizowanych usług.