New Tech Team

Wszystko co potrzebne, by śmiało patrzeć w przyszłość

5 grudnia uczniowie klasy 1B mieli możliwość zwiedzenia Zakładu Usługowo-Produkcyjnego „RST Roztocze” w Tomaszowie Lubelskim. Jest to jeden z największych  w Polsce i czołowych w Europie producentów zamknięć przemysłowych używanych w energetyce, telekomunikacji, klimatyzacji, wentylacji oraz motoryzacji. Właściciel firmy – Rak Roman stawia na innowacyjność, której wprowadzanie gwarantuje dobrze wykwalifikowana kadra. Inżynierowie z okolicy mają tu ciekawą i rozwojową pracę.  Sprzęt jakim dysponuje firma to najnowszej generacji maszyny światowych producentów co pozwala firmie utrzymać wysoką jakość realizowanych usług.

W dniach 4-5 grudnia 2019 roku odbyło się spotkanie przedstawicieli organizacji z Turcji ERS Student Services i Rumunii TEAM4Excellence zainicjowane przez Fundację „Z Robotem za Rękę” z Polski. Celem jego było poznanie się wzajemne partnerów, podział zadań między zespoły partnerskich organizacji, omówienie organizacyjnych kwestii związanych z wyjazdami zagranicznymi w ramach projektu oraz wypracowanie porozumienia między partnerami. Wizyta była realizowana według zaplanowanego harmonogramu. Poprzez krótkie prezentacje każdy z partnerów miał możliwość zaprezentowania swojej dotychczasowej działalności i zainspirowanie się na przyszłość.

Działająca przy Technikum New Technology w Zamościu młodzieżowa drużyna robotyczna New Tech 7570 wzięła udział na Politechnice Świętokrzyskiej w dwudniowych warsztatach z budowy i programowania łazików marsjańskich. Przypomnijmy – drużyna New Tech 7570 zajęła we wrześniu br. 14 miejsce na 28 zespołów w uniwersyteckich zawodach łazików marsjańskich European Rover Challenge i przeszła do historii konkursu jako najmłodsi uczestnicy ERC. Zawody wygrał team Impuls Mars Rover z Kielc, który to właśnie poprowadził na Politechnice warsztaty dla młodzieży Technikum New Technology i New Tech 7570.