Poniedziałek - Piątek: 08:00 - 15:00

• 690 547 578,    515 522 275
  • sekretariat@newtech.edu.pl

New Tech Team

Wszystko co potrzebne, by śmiało patrzeć w przyszłość

"Jest tylko jeden sposób nauki. Poprzez działanie"
                                             ~ Paulo Coelho ~

Wywiad z uczniami Technikum: Jankiem Zarębskim, Miłoszem Siemieńczukiem, Szymonem Mackiem

W czym waszym zdaniem przejawia się hasło Technikum  „nauka przez działanie”?

Szymon: - Wszyscy trzej, oprócz tego że uczymy się w Technikum, należymy do drużyny robotycznej New Tech 7570 działającej przy szkole. Ja jestem driverem – kieruję robotami podczas zawodów, Miłosz jest mechanikiem i elektrykiem, a Janek programuje roboty. New Tech 7570 jest drugą w Polsce międzynarodową drużyną typu FRC (First Robotics Competition) i tylko jedną z kilku tego rodzaju drużyn w Europie.

W grudniu ubiegłego roku zorganizowaliśmy zawody robotyczne – FIRST LEGO League. Były to pierwsze takie zawody w Zamościu adresowane do dzieci w wieku 9-14 lat. Zawodnicy mieli za zadanie zbudować autonomicznego robota, który wykonywał określone zadania na polu gry. Cały konkurs składał się z 4 kategorii: Robot Game, TeamWork, Research Project i Robot Design. Mali pasjonaci robotyki udowodnili, że zabawa i nauka idą ze sobą w parze.

Informatyk to dziś zawód wymarzony - czy na pewno?
Wywiad z Agnieszką Macek – założycielką Technikum „New Technology” w Zamościu.

Skąd pomysł na Technikum Programistyczno-Informatyczne?
Przede wszystkim myśląc o nowoczesnej szkole zawodowej zadaliśmy sobie pytanie - jaka będzie rzeczywistość za 10 lat gdy nasze dzieci wkroczą na rynek pracy?