Bezrobocie Technologiczne

Technikum New Technology w Zamościu odpowiedzią na „Bezrobocie Technologiczne” 

Ponad 50% istniejących zawodów w ciągu 20 lat zniknie na skutek zmian technologicznych. Utworzenie nowych kierunków na poziomie technikum jest odpowiedzią na zapotrzebowanie pracodawców z branży technologicznych.

Oferujemy innowacyjne kierunki:

technik programista (z innowacją e-sport)

technik informatyk (z innowacją automatyka i robotyka)

technik elektronik (z innowacją automatyka i robotyka).

Pracodawcy wskazują, że praktyczna nauka zawodu musi odbywać się przy współpracy z instytucjami otoczenia biznesu, gdyż środowiska te stale zgłaszają braki kadrowe. Dlatego też będziemy współpracować z firmami w obrębie pracowników hub-u technologicznego. Drużyna robotyczna New Tech 7570 zajęła trzecie miejsce ex aequo podczas zawodów FIRST w Turcji.

Technik programista

Rozporządzenie MEN daje od września 2019 możliwość utworzenia tego kierunku. Klasy technik programista będą uczyć się programowania w chmurze, na platformach Microsoft Azure czy Amazona. Młodzież zdobędzie wiedzę z zakresu programowania. Według Raportu No Fluff Jobs na rynku pracy IT wciąż brakuje ok. 50 tys. doświadczonych specjalistów. Rośnie popyt na programistów (zarobki 8 tys. – 13 tys. zł). Wprowadzaną innowacją jest e-sport – programowanie gier. Jej celem jest zdobycie umiejętności w tworzeniu gier, zestawienie elementów graficznych ze scenariuszem i technikami programowania.

Technik informatyk (automatyka i robotyka)

Druga innowacja to przygotowanie młodzieży do mierzenia się z czwartą rewolucją przemysłową. Automatyzacja jest trendem globalnym. Pragniemy uczniów wyposażyć w odpowiednią wiedzę do twórczego działania w zakresie analizy, projektowania i konstrukcji układów systemów automatyki, sterowania i oprogramowania systemów robotyki przemysłowej i usługowej. Kładziemy nacisk na praktyczną stronę nauki. Przy technikum działa już druga w Polsce Drużyna Robotyczna First Robotics Competition New Tech Team7570. Z powodzeniem buduje roboty. O jej sukcesach można przeczytać na stronie www.newtechteam.pl i FB NewTech Team 7570. Najlepszym sposobem nauki jest praca w warsztacie i budowanie robotów.

Informacje: nr tel. 515 522 275 e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.